| Ursulet2019 a întrebat:

Buna, stie cineva cum este vremea in Portugalia(mai exact in Montijo, langa Lisabona) in luna decembrie? si cam ce haine sa mi iau la mine?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe intreaga peninsula Iberica, este clima mediteraniana, temperatura de iarna fiind asemanatoare cu ceea de toamna de la noi. Sunt perioade cand temperatura se urcala 20 grade sau chiar si mai sus si rareori este zapada, pentru perioade scurte.
Deci, poti merge cu haine pe care le porti si acum.

| Pandicornita a răspuns:

O sa fie cam 15-16 grade si vant. Ar trebuii sa va lauati haine mai groase.