| Iuliana4210 a întrebat:

Stiu ca e urat ceea ce am facut dar...:

Mai demult, eu si prietena mea am "furat" adica am luat 2 stilouri de la scoala. Unul l-am pastrat, altul l-am aruncat in wc...

Acum, cineva ( nu stiu cine ) le-a spus parintilor colegei ce facem noi. Imi vine sa plang si nu stiu ce sa ma fac. Sa le dam nu putem, nu ma intelegeti gresit, stiu ca am facut o prostie dar va rog ajutati-maaa!

Pana acum nu i`a spus nimeni profesoarei dar daca ii spune ce facem?

1 răspuns:
| Tynnna a răspuns:

Pai daca e vorba decat de doua stilouri, hai asta e, ati gresit, dar daca ati continuat sa faceti asta nu e bine,vad ca vorbesti la prezent, deci sa inteleg ca inca furati stilouri? nu e vorba de parintii vostri aici, e vorba de voi ca oameni si ce veti fi in viitor. v-ar face placere ca niciunul dintre amici sa nu va invite pe la ei de teama ca le vor disparea lucruri din casa? sa fiti evitate si sa aveti o astfel de reputatie? mai bine recunoasteti-va fapta si asumati-va responsabilitatea. spuneti macar ca ati avut nevoie de ele, desi nici asta nu cred din moment ce a ajuns in wc unul.