| xXdoareuXx a întrebat:

Stiu ca pare o intrebare stupida dar ce stiti despre nr. 23? E ghinionist?Sau norocos?Ce semnifica el?

Răspuns Câştigător
| resort a răspuns:

Enigma numărului 23 se referă la convingerea că cele mai multe incidente și evenimente sunt conectate direct cu numărul 23, unele modificări cu privire la numărul 23 sau un număr cu privire la numărul 23.
1.Fiecare parinte contribuie cu 23 de cromozomi la ADN-ul unui copil.
2. Dureaza 23 de secunde ca sangele sa circule prin intreg corpul.
3.La oameni, al 23-lea cromozom determina genul.
4.Sunt 23 de litere in alfabetul latin.
5. Iulius Cezar a fost injunghiat de 23 de ori atunci cand a fost asasinat.
6.Axa Pamantului este inclinata la 23, 5 grade.
7.Cavalerii templieri a avut 23 de Comandanti Supremi.
8. William Shakespeare s-a nascut pe 23 aprilie 1564.
9. William Shakespeare a murit pe 23 aprilie 1616.
10.Calendarele egiptene si sumeriene incep pe 23 iulie.
11. Titanicul s-a scufundat pe 15 aprilie 1912 (4+1+5+1+9+1+2=23).
12.Maiasii credeau ca lumea se va sfarsi pe 23 decembrie 2012 (20+1+2=23).
13.Compania de productie a lui Jim Carrey este JC 23 Entertainment.
14.John Dillinger a jefuit 26 de banci dar numai 23 pentru bani.
15. Distanta din centrul lui Marte pana la luna sa cea mai apropiata este de 23, 500 km.
16.230 de oameni au murit in zborul TWA 800.
17. Kurt Cobain s-a nascut in 1967: 1+9+6+7=23
18. Kurt Cobain a murit in 1994: 1+9+9+4=23.
19.Filmarile la Numarul 23 au inceput pe 23 ianuarie 2006.
20.Literele din Joel Schumacher si Jim Carrey insumeaza 23.
21.Literele din Virginia Madsen si Jim Carrey insumeaza 23.
22.Charles Manson s-a nascut pe 12 noiembrie (11+12=23)
23.Lansarea Numarului 23 in cinematografe a fost pe 23 februarie 2007.

| xXdoareuXx explică (pentru resort):

9.William Shakespeare a murit pe 23 aprilie 1616. si 23 e nr in sine...si 1616 vine 16+16=32 care 32 e inversul lui 23

| resort a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Sa avut in vedere 23 aprilie
n-are nimic 1616

12 răspunsuri:
| xlollypop a răspuns:

Uita-te la filmul cu jim carey :the number 23happyfunda?; x

| resort a răspuns (pentru xlollypop):

Cu ce ocazie vrei funda?big grin Imi plac glumele talebig grin

| xXdoareuXx explică (pentru xlollypop):

L-am vazut aseara. Din cauza asta sunt curioasa de acest numar.

| xlollypop a răspuns (pentru resort):

Mai smekerica u dc crezi?laughing))k filmul ala e depre acest nr si are celemai multe inform-ce ai scris tu se gaseste in film, dar in film exista si mai multe informatii asa ca pa si pussiiii

| resort a răspuns (pentru xlollypop):

Eu nu iti sunt smekericastraight face OK?

| xlollypop a răspuns (pentru resort):

Imi esti ce vreau eu b-)

| Love0and0Smile a răspuns:

Si tu te-ai uitat aseara la filmul ala de pe protv? cred ca esti nascut/a pe 23 asa-i? stai calm/a. astea sunt doar niste fictiuni. tu daca vrei crezi, daca nu, nu. e cv ca horoscopul. de unde au sa stie aia ce fac eu in ziua respectiva?

| vlad0002 a răspuns:

De ce ai crede asa ceva despre el? E doar un numar. Chiar si asa eu cred ca ar putea sa fie norocos... depinde cum il vezi.

| CatalinStar a răspuns:

Am auzit multe despre acest numar"23" multe dintre Tragediile Mondiale dau un rezultat de 23! de ex: eu sunt nascut in 1994 1+9+9+4=23; Gemenele Din America S-au prabusit in 09/11/2001 9+11+2+0+0+1=23;
Iulius Cezar a fost injunghiat de 23 de ori; Titanicul s-a scufundat pe 4/15/1912 4+1+5+1+9+1+2=23; John f Kennedy a fost impuscat pe 22 in 1963 2+2+1+9+6+3=23; Bomba de la Hyroshima a fost lansata la ora 8:15 8+15=23! Sunt doar coincidente? Sau mai mult de atat?

| xXdoareuXx explică (pentru CatalinStar):

Asta incerc si eu sa aflu.