| GiuliaTamas a întrebat:

Buna sunt in clasa a 5 a si vinerea viitoare se face un bal mascat la noi si... eu trebuie sa cant la fluier ce costum imi traba ca sa se potriveasca?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca cel mai potrivit ar fi un costum popular din zona ta folclorica, ori unul de ciobanas.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Costum de taran roman sau al lui Anton Pann
Uite niste poze cu A.Pann:http://www.google.ro/......tp?/images

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In costum popular.

| Bii26 a răspuns:

Fluier-vine din zona populara.Eu cred ca ti-ar trebui un costum popular din zona ta, sa se poata intelege ca esti originala din zona ta. Fluierul este un instrument muzical de suflat, apartinand mai mult folclorului romanesc de pretutindeni.

| ZoeyMe a răspuns:

in clown

| jojobg a răspuns:

Ai putea incerca un costum popular roman, sau un costum indian [ei canta la fluier, adica unii thinking] sau o dansatoare indianca din buric thinking

| Odysea a răspuns:

Poti sa te imbraci cu un costum popular din zona ta.