| HrănescPorciCuLingurţa a întrebat:

Sunt si eu noua si am observat ca atunci cand raspund la intrebare sau postez o intrebare, statusul acesteia este"In asteptare", dar cel al prietenilor mei este "Aprobat"...De ce? E ceva de puncte si vechime?

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu are legatura cu punctele si vechimea! intrebarile sunt aprobate de un moderator (sau mai bine zis de un program ) care are grija ca intrebarile cu tenta jignitoare, si spam sa nu ajunga pe site! (binenteles unele mai scapa)! atunci cand intrebarea este in asteptare ...aceea este de fapt in asteptare de aprobare! intrebarile pritetenilor tai sunt,, aprobate,, deoarece ele au fost deja aprobate de moderator si sunt pe site! intrebarile in curs de asteptare nu sunt pe site decat atunci cand sunt aprobate! de asemenea nu pot fi vazute in acel timp!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești venită nouă pe site iar postările tale trec printr-un filtru de siguranță, durează un pic.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Este vorba de vechime.Esti noua. La fel am fost toti cand am intrat pe site! Esti monitorizata ceva vreme pana se lamuresc adminii ce fel de postari faci. Daca se lamuresc ca esti om de treaba, te lasa "la liber"!

| SugarAndSpice a răspuns:

Am postat o intrebare, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?
Daca intrebarea pe care tocmai ai trimis-o nu a aparut inca pe site, nu-ti face griji, aceasta va fi vizibila pe site in cateva momente, adica atunci cand pagina va fi reactualizata.
Intrebarile postate de utilizatorii noi si cele postate anonim vor fi temporar vizibile pe site numai autorilor lor si utilizatorilor logati. Cu alte cuvinte, anumite postari nu vor putea fi vizualizate de catre vizitatorii nelogati ai site-ului.
Acestea vor deveni vizibile pentru toata lumea dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logati, fara a fi raportata de catre acestia.
Daca intrebarea cumuleaza minimum doua raportari, ea va fi respinsa de pe site si va ajunge in atentia administratorului site-ului.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Doar1îngeR a răspuns:

Nu... e o chestiune de timp. Dureaza putin pana proceseaza serverul raspunsurile si le aproba.

| Keilly a răspuns:

Cand postezi o intrebare sau un raspunns iti da puncte atunci cand apare in asteptare trebuie aprobat de catre echipa TPU cand ti-l aproba raspunsul sau intrebarea e postata

| Mythos a răspuns:

E o procedura aplicata utilizatorilor noi. La 20 de vizularizari consecutive ale raspunsului tau, daca nu exista raportari catre admin, raspunsul devine aprobat. Odata cu trecerea timpului si acumularea experientei raspunsurile ti se vor accepta instant. Eu am 3 zile pe site si deja am scapat de enervanta "in asteptare"