| ancutzadracutza a întrebat:

Buna toata lumea! Vreau sa raspundeti cat de repede posibil! va implor spuneti-mi absolut tot ce stiti despre BeyBlade(ma refer la cel care il da la CartoonNetwork)adica nu vreau sa stiu despre serial ci despre beyblade-urile de jucarie(vreau sa spun adica care e cel mai bun varf, cel mai bun inel de energie si chesti deastea...si mai vreau sa stiu in ce se tin acestea adica ce echipament trebuie sa porti...).va implor raspundeti repede si cu cat mai multe detalii.

Răspuns Câştigător
| TearsOfBlood a răspuns:

Pai sunt mai bune beyuri bune. De exemplu earth virgo si earth eagle.
Alea cu roata de metal din doua bucati sunt bune. Surubu cel mai bun e ala greu metal face dar nu se prea gaseste la noi. Depinde de care bey vrei. De atac,aparare,echilibru, stamina.
Atac bate stamina, aparare bate atac, iar echilibru e batut de oricare(nu in toate cazurile). Un varf bun e cs(ala de la ray striker). Echipament bun e gripu de lansator si lansatoru cu ata(care vine inapoi, string launcher).
Un bey bun este storm pegasus, ray striker, gravity destroyer si hades kerbecs. Depinde si stadionul pe care il folosesti. Daca e de atac cu deschizaturi are avantaj beyul de atac.
Uite aici link cu tipurile de beyuri:http://www.youtube.com/watch?v=cw9F9t2_ugY
si lansatoare:http://www.youtube.com/watch?v=agC4YoALI7c

Sper ca am ajutat.

5 răspunsuri:
| Mihai_Valcu_1999 a răspuns:

TearsOfBlood ti-a dat deja raspunsul mult mai detaliat decat as fi crezut... Eu nu as fi avut rabdare sa stau sa scriu atat.

| DarkAngel0o0 a răspuns:

Preferatul meu este L-Drago Destroyer

| cosmin12346789 a răspuns:

Unul din cele mai bune beyuri este diablo nemesis sau l-drago destroy sau chiar bing bang pegasus.ca sa ai un bey bun ti-as spune sa-i pui macar o piesa de cauciuc de ex galaxy pegasus are varful lui de cauciuc, rock zurafa are rotatia de cauciuc, l-drago destroy are roata de fuziune de cauciuc, meteo l-drago are inelul de energie de cauciuc.pt mine beyurile de rezistenta si aparare sunt cele mai bune dar nici atacul nu este rau.iti mai dau niste ponturi:l-drago destroy are varful mai diferit ca alte beyuri se poate schimba din rezistenta in atac, la fel ca a lui diablo nemesis.rock zurafa are rotatia de cauciuc si cand vine un bey ca fang leone rezista la atacuri. flame byxis are o rotatie de 23mm si un bey normal cand il ataca se loveste cu roata de fuziune de rotatia lu byxis.aceeasi rotatie o are si flash sagitario si duo uranus.beat lynx are o rotatie care isi poate schimba marimiea din mica in mare.meteo l-drago are inelul de energie de cauciuc si absoarbe putere.de ex l-am dat pe earth virgo cu lansatorul, iar pe meteo l-drago cu mana spre stanga.la inceput se rotea incet si slab dar dupa aceea a inceput mai repede si mai repede,pana cand a ajuns la o viteza buna pana a castigat. diablo nemesis in metalul lui dublu are parti din metalele lui bing bang pegasus,blitz stricker, variares, death quetzalcoatl, mercury anubis, l-drago destroy si altele.deci pentru mine un bey bun e diablo nemesis.

| stafan23lol a răspuns (pentru cosmin12346789):

Dar dacă meteo l drago nu are cauciucul cum ar fi cel de pe eMAG mai absoarbe energia?

| 2034 a răspuns:

Preferatul meu este Hades kerbecs dar exista si alte beyuri bune cum ar fi Twister Tempo sau Galaxy Pegasus.