| MRmariusica a întrebat:

Am doua browsere Google Chrome si Mozila Firefox..Cand am intrat in setarile mozilei am dat din greseala pe navigator implicit si nu vrea sa mai intre pe Google Chrome! Nu stiu ce sa fac! Va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dezinstaleaza Mozilla.

| SKuLL909 a răspuns:

Amandowa browsere nu sunt foarte calitative, chiar daca sunt cunoscute. Ele consuma multe resurse alte pc ului, iti micsoreaza latimea de banda si iti forteaza procesorul.
Deasemeni sunt foarte greu de setat optim sau dupa cum doresti deoarece, chiar daca gasesti si setezi de la optiuni sa nu mai fie browser principal, acel browser va face tot ce vrea el.
Iti recomand Opera. Consuma putine resurse, amplifica latimea bandei de internet cu 10% si viteza de downloadare este mai mare, avand si un mic firewall impotriva descarcarilor inundate de virusi sau troiani.

| MRmariusica explică (pentru SKuLL909):

FRATE! Ce pot sa fac ca sa mearga google chrome asta vreau eu sa stiu!

| SKuLL909 a răspuns:

Nu cred ca iti va merge, daca chiar ti atat de tare, intra in control panel si
dai uninstall Mozilla

| MRmariusica explică (pentru SKuLL909):

Nu esti sigur ca va merge sa-l dezinstalez?

| SKuLL909 a răspuns (pentru MRmariusica):

Nu sunt sigur ca vei putea sa faci iar chrome browser principal, fara sa elimi mozilla

| MRmariusica explică (pentru SKuLL909):

Nu mearsa, ce mai pot face? Il si instalai chromu iar si nu mearsa!