| KennenX a întrebat:

Am nevoie de o idee foarte inventiva in legatura cu un moment artistic! Exista un concurs al claselor de a 9-a unde fiecare clasa trebuie sa pregateasca un moment artistic(dans, muzica...), pentru a impresiona juriul! As avea nevoie de o idee! Dati-mi si mie o idee cu ce am putea face la acest concurs!( avem 1 copil care stie sa cante la pian, 1 la chitara si 1 voce- luati in calcul si aceste lucruri)! Ofer funda celui care ma ajuta FAST! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DannaK a răspuns:

Faceti o piesa de teatru muzicala, iar costumele voastre sa fie din material reciclabil ( hartie creponata pentru rochii, plastic pentru palarii, etc ) fiti originali si alcatuiti voi o poveste ( de ex. Ceva caee sa transmita mesajul " sa fim mai buni" ) si folositi melodii cunoscute.
Cred ca profesorii vor aprecia mesajul vostru. Nu uitati sa aveti si parti amuzante.