| Chachi913 a întrebat:

Am nevoie de o părere. Am permisul de 5 luni. Am făcut O grămada de drumuri scurte de 30 si ceva de km sau 40 si ceva de km dus-întors. Am făcut unul de 80 de km dus-întors, am fost prin mai multe satulete de pe lângă oraș. Am întâmpinat multe chestii in trafic, am condus pe zăpada, polei, gheata, drum uscat, drum umed. M-ar bate gândul sa fac un drum pana la Bucuresti. Onesti-Bucuresti mai precis, dar încă nu știu. Mi-e puțin cam frica prin Bucuresti pentru ca totuși, nu e ca prin Bacau sau alt oraș micuț. Ce sfaturi mi-ați da?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai permisul luat pe bune nu vad de ce te ai teme. Regulile de circulatie sunt la fel in toate orasele

| maliska777ma97 a răspuns:

Poti sa incerci dar cu cineva alaturi care cunoaste regulile pentru ca sa te poata ajuta daca nu te priceti. daca mergi de vreo 3 ori cu cineva alaturi care te va ajuta cu regulile pin orag data viitoare nu iti va mai fi teama.

| kar1GaNNN a răspuns:

Esti sofer nu cred ca ai nevoie de sfaturi. Sfaturile necesare ti le-a dat instructorul cand ai facut scoala.
Condu bine, fii atent la toti participantii la trafic ce manevre vor sa execute. etc etc.
E București nu e Las Vegas.

| baru a răspuns:

Eu nu iti recomand sa faci Bucurestiul. O anumita experienta trebuie sa ai. Greseala faci o singura data, care nu se iarta. Te poate costa foarte scump!