| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Am nevoie de un program de tradus din engleza in romana cat decat cu diacritice si alea. Am niste filme si nu am gasit subtitrari pe net, asa ca le fac eu cu un program de tradus. Daca stiti un program bun de tradus, mai bun decat google translate, dau funda.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca filmul are subtitrare in alta limba, muta subtitrarea in alt folder, astfel incat sa nu se mai afle in folderul cu filmul. Apoi filmul sa il derulezi in BS player care cauta automat subtitrare on line.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insa dac subtitrarea este in limba romana si nu are diacritice, sau se intampla sa ai filme cu subtitrarea naspa, in care diactriticle sunt scrise cu semne aiurea, iti las mai jos link-ul in care gasesti cum se transforma subtitrarea fara diactritice in subtitrare cu diacritice:
http://inbuzunar.net/2016/09/30/cum-adaugam-diacritice-in-subtitrari/