| Lolololalali a întrebat:

Buna,TPU! Am o intrebare legata de subiectele de la evaluarea nationala.Primul exercitiu a fost cu sinonime contextuale, unul dintre ele era "crezuse", eu am scris "gandea"(nu gandise- nu e acelasi timp). Credeti ca o sa imi scada pentru acest lucru? La celelalte doua am pus leac=vindecare,infricosatoare=amenintatoare, e ok?

6 răspunsuri:
| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Nu prea e bun.Eu am scris leac=antidot, infricosatoare=inspaimantatatoare, iar crezuse nu-i bun ce ai scris de fapt cam toate nu sunt bune.Eu ma scris considerase

| RKR a răspuns:

La gandea nu iti puncteazasad.

| Laura0 a răspuns:

Da e okhappy

| magdaliciii a răspuns:

Eu am scris:leac=tratament, infricosatoare=inspaimantatoare, crezuse=baniuse

| doolsik09 a răspuns:

Leac- remediu
infricosatoare-inspaimantatoare nu cred ca e bine ce ai scris tu
si crezuse - stise am vrut sa scriu intuise dar era ceva probabil pe cand crezuse e ceva sigur

| mentalistul a răspuns:

O sa iti puncteze tot ca sunt bune am intrebat-o pe doamna profesoara de romana
si a zis ca sunt bune