| stefanutzstefan a întrebat:

La EVALUAREA NATIONALA la 1 primul subiect am scris leac-medicament infricosatoare -de groaza de speriat si la crezuse-stiuse iar la 2 la semnnul exclamarii am spus ca marcheaza sfarsitul unei propozitii exclamative si atrage atentia la 3 epitet am spus Maica-sa ranita de lumina si la 4 naratiunea si dialogul e bine?

10 răspunsuri:
| pap3rclip a răspuns:

Da, mai ales daca ai scris subiectiva rolling on the floor

| dublud a răspuns:

Pai, sa vedem
1. da big grin
2. pai, depinde de corector eu am scris ca marcheaza grafic intonatia propozitie exclamative si arata prezenta vocativului
3. nu e bine
4. Da big grin
in 15 minute ar trebui sa apara baremul (raspunsurile corecte)
Mult Succes!

| xcristix a răspuns (pentru dublud):

Unde trebuie sa apara raspunsurile corecte?

| dublud a răspuns (pentru xcristix):

Edu.ro

| Dannnaadanutza a răspuns (pentru dublud):

Imi poti da un link, ceva cu baremul de corectare? Daca s-a afisat!

| xcristix a răspuns (pentru dublud):

Am intrat si am vazut ca a postat astazi la ora 3 la romana, la mate presupun ca posteaza miercuri, nu?

| GoldCobra a răspuns:

La punctul 1 si 4 exact la fel am facut. ii foarte bine.

| mileylove a răspuns:

Si eu am pus aproape la fel

| paulthebest a răspuns:

Hai cai bine care poate sa-mi dea si mie subiectele sa vad ce v-a dat anul asta add this: paulmanole14@yahoo.com

| Firefly20 a răspuns:

Pai la exercitiul unu era de preferabil ca la infricosatoare sa pui aceeasi parte de vorbire de exemplu inspaimantatoare... la trei cred ca era bine, dar era mai simplu sa pui un substantiv+adjectiv de exemplu: grote infricosatoare si la patru e bine!:* Funda?