| Sports a întrebat:

Dau fundita:
Am dat astazi examenul la romana si erau niste sinonime, este bine cum am pus:
leac=remediu
infricosatoare=ingrozitoare
crezuse=presupuse

e bine nu?
iar la sub 3 era subiectivawinking

8 răspunsuri:
| cosmin333 a răspuns:

Eu cred ca tu stii faptul ca ai rezolvat corect exercitiul si te afirmi in fata noastra... Da ai facut bine! Felicitari. Esti un copil deosebit. Esti remarcabil. Esti un copil uluitor. Esti un copil minunat pe care orice parinte si l-ar dori. Esti minunat. Esti o raza de soare intr-un tunel de suprafata.

| ZK a răspuns:

Da,ai făcut corect.winking

| βeĺBŷŷ a răspuns:

E bine totul!

| ionutzxz a răspuns:

Uite rasp.corect:
leac - LEAC s. v. remediu, soluție....restu sunt ok ai 10 tongue

| Sports explică:

Multumesc....si voua! happy

| doolsik09 a răspuns:

Http://www.petitieonline.com/......iunie_2012

Semneaza petitia pentru acordarea puntacjului de 6 puncte la exercitiu 3 subiectul 2 atat pentru varianta B cat si pentru varianta C

| danmicu a răspuns:

Lista de sinonime corecte pentru "leac"

http://www.greatnews.ro/......-2012.html

| MorticiansDaughter a răspuns:

Da, ai scris perfect happy
si eu am scris exact la fel laughing
bafta si la mate