| anonim_4396 a întrebat:

Am o pisicuta cam obraznica si mereu se urca pe canapeaua astupata cu ciolafan de afara (in caz de ploua e pus acesta)si il rupe.(face gaura)
Ce pot face in aceasta privinta? Sugestii, dar in afara de sticluta cu apa.(cu stropitul)
Fundaa!

5 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ai putea-o distrage cu o jucarie sau jucandu-te cu ea. Sau poti acoperi canapeaua cu altceva; poate celofanul o atrage pe pisica ta in vreun fel.

| marktheshark a răspuns:

Asta face din instinct nu prea poti sa o inveti sa nu mai faca asta, asa se distreaza ea. Poate acolo cauta adapost in timpul ploii.

| CandyღDulceata a răspuns:

Pune ardei iute sau samata de ardei iute deoarece asa dezveti pisica sau cainele sa nu mai faca ceva neplacut sau pune excrementele sale si asta evita stiu ca raspunsul meu e comic dar eu asa mi am dezvatat cainele sa imi roada pantofii am pus ardei iute baftaa :*

| Loredana10 a răspuns:

Asa sunt unele pisici.Iti sugerez sa ii gasesti o alta ocupatie e ex:cumpara-i o jucarie sau un ghem de ata sa se joace. Poti sa ii mai cumperi un animalut care sa ii tina companie.Sau poate ai putea sa ii cumperi o cusca sau sa imparti curtea/gradina in doua folosind sarma.Sau poti face un fel de gardulet in jurul canapelei sau ceva de genul.Scuze ca am scris asa de mult. Fundaa te rog.

| MMMAAARRRIIIAAA a răspuns:

Ii poti face un mic loc de joaca.