| Flaffirabbit a întrebat:

Bună TPU.Am o problemă. Prietenii mei de pe un ID de messenger primesc e-mailuri de la adresa mea de mail, dar nu eu sau altă persoană le trimit, si conţin linkuri care cred că duc la site-uri "furnizoare" de viruşi. Ce credeţi, care este problema? Se poate rezolva?
Menţionez că am antivirus BitDefender şi calculatorul meu este total nevirusat.
Mulţumesc mult.

Răspuns Câştigător
| AdaAndreeaAda a răspuns:

Daca spui ca nu ai nici un virus in calculator incearca saa iti sachimbi parola, probabil cineva intra (iar acel cineva are virusi in calculator)si trimite virusi... Sper sa te ajute cu ceva sfatul meu...
Bafta!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.faravirusi.com/......messenger/ ai solutia pentru devirusare. Succes si numai bine!

| レクス a răspuns:

Stiu...prietenii mei trimit aceste site-uri care au virusi, dar nu ei.E un virus pentru. messenger.(cred ca scrie ceva de genu; Fotobig grin dnsjf.com,cred! Nu mai stiu exact).El nu afecteaza pc-ul,insa daca ceilalti dau click pe el, primesc acel virus, care el singur da mai departe acel site.Cum scapi de el? Usor.Instalezi din nou mess-ul!

| Flaffirabbit explică:

Într-adevăr, aşa se numea acel link, sau cel puţin conţinea textul acela. @xPuştoaică - am încercat să îl reinstalez şi nu s-a întâmplat nimic!

| TheSupreme a răspuns:

Ei bine, ai incercat sa-ti schimbi parola? poate ca cineva intra pe emailul tau si le trimite. Daca nu atunci fa-ti alt ID si spune-le tuturor prietenilor tai sa il bage iar ca n-ai ce face, si sa dea ignore la ID vechi.

| Aliyn a răspuns:

Sall! Am avut si eu problema asta si am folosit "Malwarebytes' Anti-Malware''