| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o intrebare. Ce-mi recomandati la o bicicleta? Roti mai mici(27.5) da cu o furca mai buna (rockshox judy gold 100mm) sau roti mai mari (29) cu o furca mai slaba (Suntour SF1skullCE28-DS)?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| smecheru99 a răspuns:

Daca faci scheme gen cobori scari drop uri flat uri atunci vei avea mai multa mobilitate si vei face scheme cum ar fi wheelie manual etc mai usor cu rotile de 27, 5 si clar furca va fi un plus. Rotile de 29 sunt bune pentru ca ai mai multa aderenta, viteza si stabilitate, dar astea sunt mai degraba detalii importante daca te dai pe teren accidentat si nu numai freeride. Eu as alege 27, 5.

1 răspuns: