| LoveSession a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi. deci mi-am cumparat acum 1 luna un laptop.si are camera web incorporata. da problema e ca nu merge.si nu stiu de ce. spuneti-mi si mie daca e vreo setare sau ceva ca sa o fac sa mearga pls puppy dog eyes ca pana acum mergea. dar am schimbat windousu si cred ca e vreo setare deci daca stiti unde e setarea pls spuneti-mi puppy dog eyes. funda pentru cel ce ma ajuta kiss

Răspuns Câştigător
| lcornea a răspuns:

In primul rand trebuie sa te asiguri ca ai driverele instalate, dirverele de la placa de baza si cat si cele de la camera video. Daca tot nu merge dupa aia, verifica sa ai tastatura instalata si sa nu ai vreo posibilitate de a porni/opri camera folosind tastatura.
Majoritatea laptop-urilor au un buton separat care porneste sau opreste camera, dar mai sunt si altele la care trebuie sa folosti combinatii de taste cum ar fi tasta"Fn"+o alta tasta(care are un desen specific pe ea).
Mai mult de atat. well trebuie sa mergi la un specialist sa vada laptopul la fata, pentru ca sunt multe posibilitati.

1 răspuns:
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Pentru camera web ai avut un program instalat. Cauta in CD-urile pe care le-ai primit de la magazin, in cutiile alea sau unde le-ai pus CD-ul cu programul de la camera web.
Baftawinking