| ladyalexan a întrebat:

Am si eu o intrebare:stiti cum ajung pe b-dul Carol 1 Bucuresti?(ce ratb iau pana acolo si un punct de reper, vreo cladire mai ampla)Funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Atunci cand intrebi "cum ajung undeva?" trebuie sa spui si unde esti. Un traseu nu se poate stabili fara un punct de plecare si un punct de sosire.

Bulevardul Carol I se intinde din rondul de la Universitate pana la rondul de la Piata Pache Protopopescu. Ai pe aceasta artera o gramada de linii RATB (61, 66, 69, 70, 85, 90, 91, 336, 601), sau metroul pana la Universitate.

| ladyalexan explică (pentru johnnny123):

Ma refeream ce RATB circula prin zona! MultumeschappyDaca RATB-ul 66(spre exemplu) imi parea cunoscut (pentru ca circula si in zona mea), e clar ca pe acela il foloseam, doar ca nu voiam sa dau mai multe detalii...

1 răspuns: