| lungudragos a întrebat:

Buna TPU am si eu o mica intrebare: Grasu XXL foloseste expresia "Sa moara bibi". Folosesc si eu expresia de foatre multe ori. am o prietena caruia ii zicem Byby, Puteti sa imi dati si mie o explicatie cu referire la ce se refera Grasu? Sau expresia in general?

Răspuns Câştigător
| florentinf a răspuns:

prima data putem spune ca e doar o coincidenta sau nu se suporta unu pe altu laughing, expresia sa moara bibi face referire la mai multe de exemplu : sa moara bibi daca te-oi minti, sa moara bibi daca nu facem un pariu acum, sau cand te miri : holeu chiar asa s-a intamplat?! vai sa moara bibi. in general grasu xxl spune sa moara bibi cu subintelesul : sa moara bibi de nu piesa asta e cea mai tare, deci el se refera la piesa gen sa moara bibi de nu piesa asta e cea mai tare, vocabular stradal folosit de vagabonzi. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Este pur si simplu un nume, poate avea tipul vreo persoana numita asa.

| Ovidiutz a răspuns:

Sa moara Byby daca stiu... straight face rolling on the floor

| roormaf12 a răspuns:

Poi eu ma gandesc ca are o prietena bibi si el... expresia e ceva gen Sa moara ciupilan(sau cum se zice). Sper ca ti-am fost de ajutortongueaa!