| lolicica1111 a întrebat:

Am si eu o mica nelamurire...
Toate jocurile care apar de XBox vor aparea si pe PC?
De exemplu: daca va aparea Gta VI, va aparea si pe PC? sau doar PS si XBox?

3 răspunsuri:
| Cuvântul1 a răspuns:

Nu neaparat, deja multa lume se joaca doar pe console si vor aparea mult mai multe jocuri faine care nu vor fi facute si pentru PC.

| LTAA a răspuns:

GTA V există și pentru PS și pentru Xbox, iar în curând va fi disponibil și pentru Windows.
În schimb, Gran Turismo este disponibil doar pentru PS, iar Forza Motorsport doar pentru Xbox, fără Windows.

| CoL00SaL a răspuns:

Da asa este...prima data apar pe PS si apoi pe XBOX si la final pe PC.