| GheraseIrisRalucaElena5062000 a întrebat:

Buna TPU :* Am si eu o poveste, si as dori sa o public, dar nu stiu unde.Am intrebat pagini, dar nu mi-au raspuns sad Stit voi un loc? As vrea un loc in care sa fie citita, sa am multe comentarii...sa nu ma muncesc degeaba.Dau funda :*
Aici aveti un mic paragraf:Capitolul 1

Inceputul...

-Stire de ultima ora! Faimoasa femeie de afaceri Marina Mihaelescu,este implicata intr-un scandal monstruos! Din rapoartele colegilor nostri,se spune ca sotul doamnei Marina, Daniel Mihaelescu, a batut-o chiar in fata fetitei lor de doar 6 ani, Emanuela Mihaelescu.Doamna Mihaelescu a facut plangere la politie de pe patul de spital, si pe 23 Martie, va avea loc un proces foarte important pentru ea.La acel proces se va afla daca domnul Mihaelescu va sta la inchisoare sau nu,si cine o va lua pe fetita, care se afla acum intr-o casa de copii, pana cand se va decide la cine va ramane.In cazul in care,judecatorii vor alege,ca fetita sa stea cu tatal ei,domnul Mihaelescu va fi alungat din tara,impreuna cu fetita, i-ar doamna va ramane in tara, avand grija de marea ei afacere.Am vrut sa ii luam un interviu, dar garzile de corp nu ne-au lasat sa ii punem nici macar o intrebare.Vom reveni mai tarziu, cu alte informatii despre procesul doamnei si domnului Mihaelescu.Acum,continuam stirile.

Incepe povestea...

Scenele inca mi se derulau in cap,ca un film fara sfarsit.Tin minte tot,tot ce s-a intamplat,tin minte ca Daniel a venit acasa,si mi-a dat vestea ca va pleca din tara,lasandu-ma singura la conducerea firmei.Tin minte ca m-am impotrivit plecarii lui, tin minte ca s-a infuriat foarte tare, si a inceput sa dea in mine fara mila.Si cea mai dureroasa amintire,este ca draga mea Emanuela,a vazut tot.A vazut cum a dat in mine,cum scuipa doar injuraturi,la adresa mea si a familiei mele, doua lacrimi mi s-au scurs pe obraz, la vederea acestei scene.Acum eram in spital, plina de vanatai si rani adanci.Priveam in gol, ma gandesc doar la fetita mea, Emanuela...cum o fii? Cum este? Ii da sa manance? Cred ca e atat de speriata...nu a stat niciodata atat de mult fara mine.

Răspuns Câştigător
| endlesslove a răspuns:

Iti poti face un blog sau o poti posta pe wattpad. happy

3 răspunsuri:
| Didishorr a răspuns:

Poti sa iti faci un blog pe www.blogger.ro eu am 2. Acolo postezi si iti faci publicitate.

| anonymous6 a răspuns:

Dupa parerea mea, cel mai bine este sa iti faci blog si sa postezi acolo... sper ca te-am ajutat:*

| Bobonel12345 a răspuns:

Draguta povestea, as vrea sa vad continuarea.
Ti-ai putea face un blog www.blogger.com/‎ sau un site http://www.webs.com.Succes.