| GhiorghitaGabi a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema ma joc counter strike scot mesul si astea si tot am pingul mare ma puteti ajuta dau funda la cine raspunde corect?

2 răspunsuri:
| kleorys a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cu tine. la mine s-a rezolvat temporar dand desable la firewall (zone alarm pro) Ar putea fi si din cauza ramului si a procesorului, sunt relativ slabe. Intereseaza-te ce provider are serverul si verifica daca este un peering bun. Pt. ping iti recomand o conexiune PPOPE e pentru. jocuri online, scade lagu considerabil. Dati search pe google tonguePOPE, va sunt explicati toti pasi. Sper sa va ajute! si inca ceva... cs.PGL.ro e super server, nu o sa ai probleme cu lagu pe el!

| flamboyant a răspuns:

Dai cu capul in monitor si va scadea ping-ul