| TrueRO a întrebat:

Buna TPU am sys c plin full, am incercat cu temp am sters tot am incercat cu disk claneaup sau cum ii spune am incercat cu ccleaner am sters toti virusi cu super antispyware si s-a facut doar o particica foarte mica de spatiu gol ce sa mai fac sa fie o portiune mare, de la ce poate se tot umple? Dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Daca ai sters tot cu CCleaner, ai sters tote filele temporale, accesarile pe net, etc. care incet, incet mananca spatiu.
Du-te pe Start->Programs->Accesories->System Tools->Disk Cleanup->OK
si dupa asta la fel ->Disk Defragmenter->Defragment
Restarteaza PC-ul dupa ce faci asta.
Si mai sterge din aplicatiile, programele pe care nu le folosesti, ca sa obtii spatiu.
Cam astea ar fi.
Inca o solutie ar fi un hard extern ( costa cam 250-300 lei).

2 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Mai sterge din programe, dezinstaleazale pe cele nefolositoare

| geopopiku a răspuns:

Mai poti sa arhivezi dar nu cred ca vei obtine mult spatiu...inca un hard cea mai buna solutie..bft