| AnMa a întrebat:

Am un prieten care e rocker. E la "la inceput" si vrea sa se imbrace adecvat stilului sau.
Vrea sa stie care sunt hainele pe care le poarta rokerii toamna/iarna in afara de pantaloni si geaca de piele, si mai vrea sa afle ce accesori poate folosi.

Multumesc anticipat

Ps:Fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| JustANorthernHeart a răspuns:

In general rock-ul se bazeaza mai mult pe muzica si mentalitate, dar de cele mai multe ori ele isi pun amprenta si pe stilul nostru vestimentar.
Prietenul tau poate purta tricouri cu mesaje, trupe, desene, veste de piele(desi sunt mai dificil de gasit), jeansii in general inchisi la culoare si nu decolorati sau cu tot felul de fermoare si alte briz brizuri, poate sa ii poarte si pe cei cu taieturi. Se poate incalta cu bocanci, tenisi sau skate shoes. Ca accesorii: brateri din piele, eventual cu tinte, bandane purtate pe mana, mai sunt acele baticuri pe care le poate purta la gat sau infasurate tot pe mana, iar daca pantalonii sunt simplii poate purta lanturi metalice. Ideea e sa tina cont de cromatica :negrul, gri, albastru, verde inchis-kaki.
Sper ca am fost de folos. Daca nu este total lamurit poate sa caute pe google "dress like a rocker" sau ceva de genul si sa studieze tinutele anumitor tipi.
happy

1 răspuns:
| Cristianne a răspuns:

Buna.Bine,sunt fata,dar tot rockeritza sunt;))(si da da,toata lumea ma injura pentru asta). Daca prietenul tau vrea sa le arate celorlalti ca e un rocker(am trecut si eu prin asta, nu mint), poate sa se orienteze la:
http://www.magazintricouri.ro/......ocker.html

http://www.wikihow.com/Look-Like-a-Rocker