| darielle a întrebat:

Bună,TPU! Am un Samsung galaxy s duos S7562 la fleur și am două cartele în el : una de Cosmote și cealaltă de Orange. Unde pot seta ca să funcționeze doar SIM 2 (ORANGE) la date mobile? Menționez că am intrat la setări și am ales ca rețea serviciu de date SIM 2, dar când activez funcția date mobile îmi apare E-ul acela în bara de sus, specific cosmote-ului. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Telefonul acesta utilizeaza doar pe SIM-ul de pe pozitia 1 functia de 3G. Daca doresti sa folosesti telefonul pe internet la viteza 3G va trebui sa pui cartela Orange pe prima pozitie.

O zi buna,
Orange Helper