| deny11397 a întrebat:

Aveti niste mesaje frumoase de Craciun? happy N.am imaginatie sa le compun eu asa ca apelez la voi. Mersi frumos! Sarbatori fericite! :*

3 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

Astazi, cand Domnul nostru Iisus Hristos s-a nascut, va urez numai bucurie, intelegere iar Mosul sa fie cat mai bogat.Sa aveti suflet curat si masa plina iar in jurul ei sa se stranga toata familia.Sarbatori fericite si tot ce va doriti! Cu drag...(numele tau sau familia)

Fie ca zilele de Craciun sa va stranga familia in jurul mesei bogate, bradul cer verde si luminos sa nu va lipseasca din casa iar dub el sa fie cele mai alese cadouri.Sa va bucurati impreuna cu cei mai dragi prieteni si sa aveti parte de bogatie multa.Craciun fericit!

Va doresc ca Sarbatoare Nasterii Domnului sa va aduca multe bucurii si un sac incarcat de multe daruri. Cei dragi sa fie alaturi de voi si sa va sustina si de acum inainte la bune si rele.Masa sa va fie bogata iar casa plina de invitati, iar sub pom cadouri pentru copii si familie.Craciun fericit si multa ucurie din partea...

Sper ca se observa ca sunt compuse, le-am si compus pe loc, insa nu prea am avut multa inspiratie, sper doar sa iti placa si sa le folosesti cu drag.Sarbatori fericite!

| anca123j a răspuns:

Stiu si eu cateva :
Boc, Boc, Boc la usa ta, vreau sa iti urez ceva: iti doresc sa fii Nastase, sa ai minim 4 clase, Iti urez sa fii Videanu Ca sa vinzi borduri tot anul" Sa fi mai istet ca geoana, Si la bani peste Prigoana, si sa bei tuica cu toiu ca nea Nicu Vacaroiu, ca Basescu - bun barbat, ca sa dormi cu Udrea-n pat. atit am avut de spus La multi ani paharu sus!

Mos Craciun bate la usa,
scoate mana din manusa,
si va da din palma lui
darurile cerului,
langa brad si langa foc
sa va umple de noroc!
Craciun fericit tuturor!

Am trimis mosul la tine,
Sa aduca de la mine,
Sanatate, spor la toate,
Multumiri si impliniri,
Ceva bani si LA MULTI ANI!
CRACIUN FERICIT!

Pe la colturi unii spun,
Ca exista Mos Craciun,
Ca i-ai scris si c-o sa vina,
Sa-ti aduca-n pumn lumina,
Langa brad si langa foc
Sa-ti aduca mult noroc!

-am visat pe Mos azi-noapte,
Venea tare de departe, cu un sac mare in spate, sa aduca sanatate,
Deci asteapta-l ca el vine,
Dar acum este la mine...