| FloRinul420 a întrebat:

Buna TpU! Cam devreme pun întrebarea asta dar trebuie neapărat sa știu răspunsul. Recent mi am luat o bicicletă cu fixie si vreau sa stiu daca pot sa sar niște scari. Nu de alta dar nu vreau sa ma duc cu ea in service cu furca ruptă si eu cu botul in asfalt.

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Nu prea. Adică poți să cobori de pe o bordura și eventual să sari peste o treaptă doua, dar cu rotile atât de subțiri și fara niciun fel de amortizare, mai bine stai tu liniștit.

Există și meseriași pe net dar în principal lor nu le pasă dacă trebuie să își schimbe janta după un video.

PS: e o bicicletă "fixie" nu "cu fixie"

1 răspuns:
| Silviullet a răspuns:

Nu si punct.