| Fetitsa123 a întrebat:

Buna TPU.Cat de grea e clasa a 7-a? Mie clasa a 6-a mi s-a parut cam grea.

16 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Clasa a 7-a este mai grea decât clasa a 6-a şi mai uşoară decât a 8-a! Logic! Nu?

| MrAngelus a răspuns:

Se spune ca cea mai grea clasa din cele 8 este clasa a VII-a. Ai sa vezi ce greu e. N-o s-ai timp nici sa ste speli pe dinti.

| Cristianne a răspuns:

A 6a e ușoară, mă, așa că taci.

| XatomisX a răspuns:

Si eu a 11-a ce sa mai zic? bucura-te de generala atat iti spun...

| DarkBlood32 a răspuns:

Grea pe dracu laughing
Eu acum termin a 6-a si a fost usoara, lectii usor de retinut.
Sunt curioasa cum o fi a 7-a. Unii zic ca-i grea, altii ca-i usoara laughing Dar daca inveti te descurci. Anul asta la mate am fost cam praf sad Sper sa nu mai fie asa big grin
Pa laughing
Hai ca acum esti deja in a 7-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepi chimia...dar daca esti atenta de la ineput nu e grea
aprofundezi geometria
faci anatomie(mult mai grea decat zoologia)
la fizica faci scripeti, plan inclinat, parghii si optica(care iti trebuiesc si in liceu)
e mai grea decat a 6-a, totul e sa inveti sa inveti sistematic, fiecare lectie din timp(multe lucruri de la mate intra in examen intr-a 8-a...si de la romana)
.dar a 6-a ti s-a parut grea pentru ca a cam fost diferita de a5-a, de acum lucrurile se normalizeaza.
Va fi bine, sa vezi cum e la liceu!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Najpa k ai materii noi si mai multe ore.scoala e din ce in ce mai najpa din moment de incepi un an nou.

| JunNnkie a răspuns:

YO termin a 7 a si mi s-a parut cea mai grea clasa! Chimia este un pic grea cand incepi sa lucrezi cu moleculele si forulele chimice dar daca le inveti ai sa stii....Fizica este grea la inceput si o sa se faca din ce in ce mai usaoara.La sfarsitul celui de-al doilea semestru la fizica o sa faci lucrul mecani care este cel mai greu....la civica e usor, iar la mate sa pui mana sa inveti ca altfel ramai ca e foarte grea P.S depinde de profesor.Bafta!big grinbig grinbig grin

| paulica2003 a răspuns:

Mie nu mi s-a parut greu in a 7-a dar in a 8a a fost mai greu la matematica... am avut profesor nou si era prea aspru big grin in rest e bine acu la liceu e cam greu... pe a 7-a mai inveti cate 1 pagina si gata

| camiitsu a răspuns:

E usoara, adica eu mi.as dori sa mai fiu a 7a!sad axeaza.te pe metematica si romana, o sa iti trebuie in a 8a!happy bafta!

| Paulikk112 a răspuns:

Nu mai speriati copilul degeaba! Clasa a 7 e usoara daca inveti.Mai greu e la chimie ca o iei de la inceput dar cum am zis, daca le stii de la inceput e super okwinking. Eu am terminat cu 9.78 asa cum am terminat si a 6 deci nu am scazutwinking. Acum sa fii atenta la geometrie si la romana ca o sa conteze enorm la examenwinking. La matematica sa fie atenta la geometrie la teorii ca alea ne mananca pe toti. Adica in clasa a 7 o sa ai timp sa iesi pe afara si chestii de genul. Eu ieseam in fiecare zi si stateam pana la 22:00 si de acolo imi faceam temele si dimineata invatamwinking.

| pieptdepuiprajit a răspuns:

Daca pentru tine cls. a 6-a a fost grea ce sa mai zici cand o sa fii la liceu.

| DianaDia1237 a răspuns:

Eu am terminat clasa a 7-a și...da, e normal să fie mai greu căci ne îndreptăm spre liceu. Ar trebui să te străduiești să înveți cât mai bine, ca, în clasa a 8-a să treci cu brio peste examene.
Baftă și vacanță plăcută!

| motanita14 a răspuns:

E cam grea

| Ea_De_1997 a răspuns:

Usoara oh go onoh go on

| AloWalkWTF a răspuns:

Acum sunt in clasa a 8 a, si iti spun ca in clasa a7 a chimia este cea mai grea