| VanessaRTP a întrebat:

Buna TPU...ce parere aveti despre testele initiale? Eu anul acesta trec clasa a8a si nu pot sa inteleg mai ales la geografie si istorie de ce ne dau test initial, avand in vedere ca facem geografie si istoria romaniei.

5 răspunsuri:
| Floricikmov a răspuns:

Testele initiale sunt pentru ati vezifica profesori cunostintele sa vada daca ai mai invatat ceva invacanta si sa vada cat de pregatit esti pentru inceputul anului scolar.

| YoannaYoanne22 a răspuns:

Ca sa vada ce mai stiu elevii din anul precedent.E ok, o sa vezi si tu cum si daca stai bine cu memoria de lunga durata.
Te gandesti care au fost strategiile&metodele tale de invatat anul trecut si vezi daca au dat roade.

| Alexistoricu a răspuns:

Testele initiale sunt ca un inceput de an scolar.Cea mai mare problema este ca ne pun interbari si din alte clase sau mai mare

| LTAA a răspuns (pentru Alexistoricu):

Oricum nu primiti note.

| Alexistoricu a răspuns:

Ba da?