| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ce parere aveti despre testele initiale?

Mie mi se pare o imensa tampenie.In primul rand, pentru ca ni le da cate 5 pe zi si ne freaca nervii pentru o tampenie care oricum nu se trece in catalog.In al doilea, ca ne da si din materii pe care nu le-am mai avut pana anul asta.In al treilea, pentur ca ei vor sa vada cum progresam. Dar in clasa a 8-a am invatat geografia Romaniei, sa zicem, anul asta invatam cu totul alta geografie.Ne dau test pe materia de anul trecut, iar la sfarsitul anului ne da altul ca sa vada cat am progresat. Dar cum sa progresez la geografia Romaniei, cand eu fac alta geografie anul acesta?
Intelegeti voi!
Si inca ceva: la unele materii ne da din clasele 5-8 (biologie, istorie), la altele doar de clasa a 8-a.Astia vor doar sa ne ameteasca... isi bat joc de noi! crying

11 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Nu, nu-si bat joc de voi. Vor doar sa testeze cunostintele clasei, sa vada daca ati ramas cu ceva. E normal! Din cate stiu eu, nota nu se trece in catalog, dar se face medie cu alte note ( cel putin la noi thinking )... Iar profesorii vor tine cont de acele note. O zi buna! happy kiss

| anonim_4396 explică (pentru Florennce):

Cum? Dandu-ne 5 teste unul dupa altul? Normal ca nu se trec,dar e obositor! Da tu test la romana,fizica,proba la sport, geografie iar apoi... intr-un final, la matematica.Iti mai sta capul? Si normal ca vor tine cont de note.De aceea e o tampenie.E primul an cand fac logica si-mi da test din ce nu am invatat! E normal? Pentru ca mie nu mi se pare...

Si anul trecut ni s-au dat, dar nu asa... astia schimba legile ca sosetele.

| Florennce a răspuns:

Crede-ma ca si eu sunt la fel de stresata ca tine. Zilele astea m-a durut capul ingrozitor, intr-o zi era chiar sa lesin.Eu, una, sunt stresata la maxim. Dar ce sa facem? happy... Din pacate, nu putem decide!

| DonAnonymius a răspuns:

Sunt TOTAL de acord cu tine.O prostie.Un experiment care va decadea, fiind dezaprobat de multi.Ideile domnilor din politica.La fel si cu calendarul.L-au sucit in sus si in jos.Mai bine il lasau ca inainte, ca si asa nici ala nu era minunat.

| MeGustaaaaa a răspuns:

Testele intiale se dau practic din clasa a V-a incolo...Ele inseamna niste teste prin care profesorul vede de unde si pana unde sti.Mai exact e un fel de recapitulare din clasele I-IV.

| anonim_4396 explică (pentru MeGustaaaaa):

Eu sunt a 9-a si dau teste initiale.Alta era intrebarea, nu aveam nevoie de definitia testului initial.Ai citit macar intrebarea?

| tenshi261 a răspuns:

Ai perfecta dreptate.de ex eu is intr-a 10-a si trebuie sa dau test initial si la Logica.si totusi logica nu o mai am anul acesta, am avut-o anul trecutlaughing))

| MoonLight a răspuns:

Ma lasa rece modul asta. Funeriu sa-si puna funia de gat

| adutzz a răspuns:

Sunt de acord cu tine, cunostintele pot sa ne testeze fara sa dam test la fiecare materie, plus ca trebuie sa dam toate tezele pana in 30 noiembrie, si in decembrie sa termina semestrul, asta e foarte putin timp pentru noi sa facem toate lectiile din programa, plus ca de cand a inceput scola nu am auzit nimic altceva de la profesori decat invatati, recapitulati, dam test si iar invatai, acum sunt toti stresti pentru ce s-a intamplat la bac. si Needyourlove ai dreptete cand zici ca trebuie sa ne testeze cunostiintele, dar nu in acest mod asa de stresant, bine ca in anii precedenti ne-au testat cunostiitele si fara sa faca atat balamuc.

| Ramo_9946 a răspuns:

E o tampenie am acelasi parere ca tine laughing)noi saptamana viitoare dam in fiecare zi cate un teststraight face:-s atat ca noi nu dam la istorie si geografie laughingdar e destul la 7 materii totusi.Cam mult de invatat straight faceBAFTAA

| Ramo_9946 a răspuns (pentru Ramo_9946):

Aceeasi parerebig grin***