| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU
Cum scap de bronz? Ieri am fost la plaja si.m-am bronzat mult prea mult.
Funda

Răspuns Câştigător
| Julia_Julia_1984 a răspuns:

Buna,

Poti sa incerci sa te duci la o farmacie si sa le intrebi pe doamnele acelea daca existe vreo crema. Eu nu stiu una anume, stiu ca exista creme "dupa plaja".

Sper ca te-am ajutat!
O zi placuta si succes! (Funditaa?)

4 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Nu prea ai cum scapa de bronz peste noapte. Poti cel mult sa iti exfoliezi pielea la fiecare dus, astfel ea se va regenera mai repede si posibil sa scapi de pigmentatie putin mai repede decat s-ar intampla in mod normal. Exfolierea o poti face fie cu un burete sau o manusa/perie abraziva speciala, fie cu produse exfoliante speciale, fie amestecand gelul tau de dus cu faina de porumb, acesta fiind si cea mai la indemana solutie laughing

| Imstrong a răspuns:

Sunt la Avon creme ca sa nu te mai bronzezi..Asa nu ai ce sa faci, trebuie sa astepti sa-ti treaca..Doar daca te dai cu fond de ten pe piele rolling on the floor

| Aliendina27 a răspuns:

Buna. De bronz nu poti scapa. Te poti da cu o crema "Dupa plaja" ca sa nu te arzi. Dar sa nu te mai expui razelor dupa ora 12:00! Sunt foarte periculoase

| Cezar_Radoi_1995 a răspuns:

Din nefericire trebuie sa astepti pana iti trece. Pare rau