| alexsz95 a întrebat:

imi puteti da idei de experimente (imi trebuie pentru biologie ) orice experimente, fara soareci sau serpi laughing dau funda

Răspuns Câştigător
| Maream a răspuns:

Iti spun eu un experiment frumos la biologie. Uite daca ai vreo 10 lei il faci foarte stas. Mergi la macelarie si cumperi o bucatica mica de ficat de porc. Dupa aia mergi intr-un magazin si cumperi o sticla de Coca-Cola. Mergi acasa tai o bucatica de ficat de porc cam de 10-20g adica cam cat a unei radiere obisnuite si o pui intr-un pahar peste bucata pune Coca-Cola. Ai sa vezi ca ficatul va disparea intr-un interval scurt de timp. Asa face si ficatul nostru cand bem Cola doar ca al nostru e viu si regenerabil. Multumesc mult daca ti-am fost de acord.

4 răspunsuri:
| Maream a răspuns:

Deci, l-ai facut?

| alexsz95 explică (pentru Maream):

Da, l-am facut, iti multumesc mult!

| Maream a răspuns:

Ma bucur!

| Bombonika2000 a răspuns:

Experiment? pai ai putea sa plantezei o samanta in diverse feluri de soluri si fa un tabel in care sa scrii pe fiecare zi ce se intampla [cat cresc etc.] Si la prezentare citesti tabelul [In prima zi am pus samanta si o cantitate de apa, a doua samanta din primul bol.] Sper ca ti-am dat o idee happy Funda?