| MychaMch a întrebat:

Imi puteti da niste statusuri legate de VIATA, momente fericite, de succes, etc... Sa fie mai lungi... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Maliwiskey a răspuns:

O femeie frumoasa nu este cea mai tanara, nici cea mai slaba, nici cea care are un ten perfect sau parul foarte lung, ci aceea care cu doar un singur zambrt sincer, cu doar o singura mangaiere sau cu doar un singur sfat bun, venit din inima iti poate face ziua mai frumoasa.

Prietenii sunt ca sanii. Unii sunt mari....altii sunt mici. Unii sunt adevarati....altii sunt falsi.

In viata nu trebuie...CE ZIC EU AICI? In viata trebuie sa: sa razi, sa fii un pic nebun, sa zambesti, sa ai mofturi, dar sa fii mereu tu!

Iubeste`o pana mori. O fata ca sh Eaa`. Nu gasesti d 2 ori`!
EAbig grinragul meu, ori de cate ori vad florile astea imi amintesc de ochii tai.
EL:Cum asa draga, asa ochi frumosi am?
EA:Nu, se cheama OCHIUL-BOULUI!

Poate draguta, poate o scorpie, poate urita, poate frumoasa, poate nebuna, poate serioasa, asa sunt eu, dar retine...ce unii au si nu stiu sa pretuiasca, altii cauta si ar da orice sa aiba!
Femeile se impart in doua categorii: doamne si doamne fereste!

Cel mai greu lucru este sa accepti ca ai crescut

Deschide ochii zâmbește, viața e frumoasă, trăiește, prețuiește tot ce ai și uită de ceea ce îți lipsește!

Lumea ar trebui sa invete sa-si traiasca viata, nu sa o strice pe a altora.

Viata este ca mersul pe bicicleta. Pentru a-ti pastra echilibrul trebuie sa continui sa mergi inainte si sa nu te uiti inapoi

O bruneta are cea mai buna prietena blonda!

In sala de operatie (chirurgul catre asistent): - Anestezie. - De-a noastra sau de import? - De import. - De import s-a terminat. - Atunci de-a noastra. - Nani, nani... Funda?

4 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

Un vas de croaziera a ancorat intr-o buna zi in micul port al unui sat mexican.Imediat dupa ce a coborat pe tarm, un turist american a fost impresionat de marimea si varietatea pestilor unui pescar mexican si l-a intrebat cat timp i-a luat pentru a-i prinde.
"Pai, nu mi-a trebuit multa vreme ", a raspuns mexicanul.
"Atunci, de ce nu ai pescuit mai multe ore, astfel incat sa ai o prada si mai bogata?", a exclamat americanul.
Pescarul i-a explicat ca pestele prins in acea zi era de ajuns pentru nevoile sale si ale familiei lui.
"Bine, si ce faci in tot restul timpului?", a insistat turistul.
"Ma trezesc tarziu, pescuiesc putin, ma joc cu copiii mei si, dupa pranz, imi fac siesta impreuna cu sotia mea.Seara, merg in sat pentru a-mi intalni prietenii, beau cateva pahare si cant la chitara acompaniat de amicii mei.Am o viata implinita si..."
Nerabdator, americanul l-a intrerupt, "Am o diploma in finante la Harvard si cred ca stiu cum te pot ajuta! Trebuie sa pescuiesti cat este ziua de lunga.In acest fel, vei putea vinde pestele care iti prisoseste si, cu veniturile obtinute, iti vei putea permite sa iti cumperi o ambarcatiune mai mare."
"Si dupa aceea? ", s-a minunat mexicanul.
" Cu banii castigati in plus datorita ambarcatiunii mai mari, iti vei putea cumpara o a doua si apoi o a treia barca, pana cand vei detine o intreaga flotile de vase de pescuit.In loc sa vinzi direct pestele oamenilor de pe strada, vei avea posibilitatea de a-l livra direct unor fabrici sau, poate, iti vei face propria ta fabrica.In acest fel, vei avea sansa de a pleca din acest satuc, mutandu-te la Los Angeles, Mexico City sau chiar New York.Intr-unul dintre aceste mari orase vei avea sansa de a-ti extinde afacerile cu peste."
"Cat timp imi va fi necesar pentru a face toate astea?", a intrebat pescarul.
"Douazeci, poate douazecisicinci de ani ".
"Si dupa aceea?"
"Dupa aceea? Ei bine, prietene, dupa aceea lucrurile vor lua o turnura foarte interesanta ", a raspuns americanul, razand in hohote."Cand afacerea ta va ajunge sa fie cu adevarat mare, poti incepe sa cumperi si sa vinzi actiuni, castigand in acest fel astfel milioane de dolari."

"Chiar asa? Milioane? Si dupa aceea?", nu s-a putu impiedica sa intrebe mexicanul.
"Dupa aceea, vei putea, in fine, sa te retragi din afaceri, sa traiesti intr-un sat micut aproape de coasta, sa dormi dimineata pana tarziu, sa te joci cu copiii tai, sa prinzi cativa pesti, sa iti faci siesta de dupa amiaza alaturi de nevasta ta si sa iti petreci serile band si distrandu-te impreuna cu prietenii tai".

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa