| Pitis_Ioana_Victorita_1992 a întrebat:

as vrea niste statusuri de viata dar mai lungi :3 Dau funda :*!
Multumescc :*!

Răspuns Câştigător
| ForYouBaby a răspuns:

Daca razi, toti vor rade cu tine, daca plangi, vei plange singur...

Dacă o persoană se îndepartează de tine, nu te întrista. E doar raspunsul lui Dumnezeu la rugaciunile tale: "şi ne izbăveşte de cel rău"

Oricate sfaturi ar exista, anumite lectii le invatam pe baza de cazaturi si lovituri

Sunt rani pe care timpul nu le vindeca, dar cu care putem invata sa traim

Din bucata mea de pîine, am hrănit un om si-un cîine, cîinele ma recunoaste, omul nu ma mai cunoaste... Ma întreb, asa în mine... Cine-i om si cine-i cîine?!

Imi place mult ce sa intampla cu noi, cand viata capata un sens, cand suntem amandoi...

La un moment dat îţi dai seama de adevăr: maturitatea înseamnă pur şi simplu să ştii cine eşti şi să ai curajul să fii tu însuţi

Realitatea e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele se spulbura aproape instantaneu!

Am ajuns la concluzia că unii oameni se bagă în viaţa noastră doar din simplu motiv că e mult mai interesantă decât a lor!

Am vazut ca timpul trece, nu sta sa imi leg eu siretul. Nu sta sa iau din nou startul daca n-am pornit cu dreptul

Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa mai ramana, invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura, umilita, schioapa, diforma si ranita, dar fericita ca a revenit acasa

Viata noastra este o carte, iar dragostea este cea mai frumoasa pagina din ea

Statusuri
Nu contează unde te naşti, nu contează unde creşţi, nu contează nici cine eşti. Strălucirea vine dinăuntru

Dintre toate zilele, pierdută e aceea în care nu ai râs

Învață să scrii durerile pe nisip și bucuriile pe stâncă

1 răspuns:
| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa