| Bєshka a întrebat:

Imi puteti spune si mie cateva statusuri legate de viata?

Răspuns Câştigător
| alexutza56 a răspuns:

.Cel care trăieşte mai multe vieţi trebuie să moară de mai multe ori.

2. Poţi trăi o sută de ani dacă renunţi la toate lucrurile care te fac să-ţi doreşti să trăieşti o sută de ani.

3.Mereu ne gândim cum vom trăi şi niciodată nu trăim în prezent.

4.Trebuie să pierzi o viaţă întreagă ca să simţi că trăieşti.

5.Cine trăieşte artistic trăieşte mereu doar clipa prezentă.

1.Nu este lucru înţelept să spui: "voi trăi"; viaţa de mâine este prea târzie – trăieşte azi.

2.Nu contează unde te afli numai să trăieşti, să trăieşti, să trăieşti! Oricum ar fi viaţa – dar să trăieşti!

3.Nu contează cât trăim, ci cum trăim. Adaugă viaţă la ani, nu ani la viaţă.

4.Visează ca şi cum ai trăi veşnic, dar trăieşte ca şi cum ai muri azi, căci nu contează anii din viaţa ta, ci viaţa din anii tăi.

5.Este foarte periculos să trăieşti. Cine trăieşte, moare.
Sper ca te-am ajutat :* Fundapuppy dog eyes

| Bєshka explică (pentru alexutza56):

Off.nu-mi apare funditasad

2 răspunsuri:
| Eveliin a răspuns:

Uite aici un site cu statusuri http://ymstatus.com/