| AnaMaria777 a întrebat:

Imi puteti recomanda cateva carti de aventura pentru 12-13 ani? Va rog!big grin

Răspuns Câştigător
| bella7587 a răspuns:

Harry potter.Tocmai am terminat seria de 7 volume si mi s-a parut extraordinara.Am 12 ani si pana acum am crezut ca harry potter e o prostie dar nu e adevarat.

2 răspunsuri:
| alxp a răspuns:

La 12 ani citeam jules verne. era preferatul meu.

| LovellyAngel a răspuns:

Jules Verne a scris foarte multe carti de aventura, incearca: 20.000 de leghe sub mari, Capitan la 15 ani...
Dar si Robinson Crusoe, scrisa de Daniel Defoe este frumoasa!

Întrebări recente