| aletvd a întrebat:

Imi puteti spune informatii despre Paul Wesley care nu se prea gasesc? Sau poze? Cel mai bun raspuns primeste Funda.

Răspuns Câştigător
| TravisForest a răspuns:

Buna! Paul Wesley este nascut pe data de 23 iulie 1982 in New Brunswick, New Jersey, USA. Parintii lui sunt polonezi, pe mama sa o cheama Agnieszka Wasiliewski si pe tatal sau Tomasz Wasiliewski, deci numele lui real nu este Wesley, este Wasiliewski. A crescut in Marlboro Township, New Jersey. Are o sora mai mare Monika si doua surori mai mici Julie si Leah. Pe langa limba engleza vorbeste foarte bine si poloneza. Pana la 16 ani petrecea cate 4 luni in Polonia. In 2005 si-a schimbat numele in Wesley pentru ca era greu de pronuntat. Este casatorit din 2011 cu actrita Torrey DeVitto. Din 1999 si-a inceput cariera.

Te-am ajutat cu ce am putut! Sper sa iti fie de folos tot ce ti-am spus. O zi buna!

3 răspunsuri:
| Winchester a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Wesley aici gasesti aproape tot despre el