| Yurisa a întrebat:

Buna TPU (intrebare de gagici)! Imi puteti recomanda o aplicatie de fitness pentru femei care a dat rezultate pentru voi? De asemenea, care e diferenta dintre aerobic si pilates? Care sunt avantajele si dezavantajele (la viata mea am facut aerobic si kangoo jumps). Ce alternative ar mai exista? (In afara de fitness la aparate)

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt stiluri diferite de sport, pilates e mai chill și aerobicul e mult mai energic. Caută pe Youtube pe ambele și o să înțelegi mai bine diferența. Cred că e mai mult care ți-ar plăcea ție din cele 2, nu neapărat că ar avea unu mai multe avantaje sau dezavantaje. Alternativele sunt în funcție de sala unde mergi

| RAY a răspuns:

Eu recomand Samsung Health,ofera de toate
diverse programe cardio,culturism,fitness,monotorizare calori,greutate, concursuri, o comunitate mare de persoane, am incercat ceva alte aplicati dar cer bani, in schimb pe Samsung totul e gratis

https://play.google.com/......ps/details

| Yurisa explică (pentru RAY):

O sa incerc!

| BuLaNNNeL a răspuns:

De ce fugi de aparate si greutăți libere?

| Yurisa explică (pentru BuLaNNNeL):

Am facut la aparate la facultatea de sport din cadrul universitatii mele, noroc ca aveam pe cineva langa mine care sa imi faca circuit si sa imi arate cum se pun greutatile, cum sa folosesc corect aparatele, cate sa fac laughing daca as fi de una singura as intra in panica si as da in penibil

| 1231242 a răspuns (pentru Yurisa):

Salutări!

Dacă ai coapse babane și fundul măricel, eu unul nu văd de ce te-ai concentra pe kangoo jumps sau aerobic sau exerciții pentru picioare, mai bine ai face cu greutăți libere, și să faci exerciții, pentru spate și piept(pentru că sînii se vor lăsă), iar pentru fund genoflexiuni pentru menținere o dată pe săptămână.

| Yurisa explică (pentru 1231242):

Ii am cam mici laughing nu functionaza gravitatia la ei laughing multumesc

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Yurisa):

laughing, care e scopul tau?

| Yurisa explică (pentru BuLaNNNeL):

Sa slabesc putin, sa ma tonifiez, sa ma mentin

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Yurisa):

Lucrezi din alimentație.
Restul 1-2 antrenamente fiare si 1 cardio, in functie si de tine, organism, activități etc. Uita.te peste domnișoarele ce concurează la Bikini, parerea mea ca ating apogeul feminității in sensul bun, nu.s barbatoase, n.au mușchi (caci cam astea sunt motivele pe care le aud de la domnite "Nu trag de fiare ca fac mușchi", hehe de s.ar face mușchii asa...). Slăbit inseamna deficit caloric, de aici cercetezi tu.

| Yurisa explică (pentru BuLaNNNeL):

Nu fac excese, singura mea problema e sedentarismul sad multumesc ❤️❤️

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Yurisa):

Sedentarism? Ce raport inaltime-greutate ai? Apuca-te de treaba, nu de maine, nu de luni, nu de săptămână viitoare, nu de pe 1 ci de azi.

| Yurisa explică (pentru BuLaNNNeL):

1,75 ~62 kg

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Yurisa):

Da, e ok. Sport si atât sau chiar ai putea sa faci o perioadă de masă 6 luni-1 an. După definire si menținere. Asta in functie de gusturile si genetica ta.

| Yurisa explică (pentru BuLaNNNeL):

Dap, asta aveam in plan, multumesc