| Bogdanpalintineanu a întrebat:

La i'velo s-au deschis centrele in Herastrau sau Tineretului, cand se deschid anul asta stiti? Care este limita varstei admise pentru a inchiria pe gratis? Dar in Kisselef sau Herastrau centrele acelea verzi mai sunt? Si ele cand se deschid?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bicicletele sunt acordate spre folosinta temporara, programul avand atat o componenta gratuita, cat si una cu plata.
Componenta gratuita se adreseaza tinerilor cu varsta sub 16 ani si pensionarilor, care vor putea inchiria bicicleta timp de 2 ore, pe baza carnetului de elev, respectiv a talonului de pensie.
Componenta cu plata se adreseaza persoanelor care nu se incadreaza in statutul de gratuitate, iar inchirierea bicicletei se va putea face pe baza actului de identitate.
Tarifele de inchiriere:
5 ron/h si 15 ron/24h – in toate centrele din Bucuresti – Aviatorilor, Arcul de Triumf si Parc Tineretului
4 ron/h si 15 ron/24h – in toate centrele din tara – Constanta, Iasi, Brasov, Sibiu, Alba Iulia, Oradea.
Inca nu s-a deschis. Nici nu se stie cand se deschide Bicicletele verzi se pot inchiria dar nu se stie cand. Tot pe site-ul I'velo poti sa afli pentru ca tot ale lor sunt dar in parteneriat cu primaria. http://www.ivelo.ro/