| Maria002 a întrebat:

M`am gandit sa imi redecorez camera pentru ca mi se pare cam de copii mici si nu foarte draguta,dar am o problema, camera e cam micuta(3 metri latime, 4 lungime)...
Vream sa va intreb pe voi cum credeti ca as putea redecora,unde sa pun patul,dulapul,calculatorul, biroul etc.
Mersi anticipat!
FUNDA

Răspuns Câştigător
| loreniica a răspuns:

Eu cred ca patul ar trebui sa-l pui langa geam dupa care calculatorul il pui la capatul patului de jos dulapul pe cealalta parte (stanga), iar biroul intre pat si dulap.Si daca ai vrea sa zugravesti ti-ai putea face culoare mov deschis si un roz la fel de deschis adica un perete asa si un perete asa. Sper ca ti-am fost de folos.

2 răspunsuri:
| Naspa6969 a răspuns:

Depinde cum le asezi. daca vrei iti pot spune ca si eu mi-am redecorat camera,dar nu mi-am schimbat locurile lucrurilor, decat putin, dar poti sa-ti vopsesti peretii pe culorile care-ti plac tie si sa pui postere. Eu de exemplu am mutat biroul meu si dulapul cum erau ele inainte, adica dulapul la locul biroului si biroul la locul dulapului si recunosc acum am mai mult spatiu, dar depinde si de dimensiunile pe care le au lucrirle tale. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| Grefă a răspuns:

Depinde si de forma camerei tale, unde e usa unde e geamul, daca vrei sa redecorezi, nu incarca prea tare camera, e mica si o sa arate urat. Aranjeaza totul in asa fel incat sa dea un spatiu cat mai elocvent si mai aerisit. Aceasta este parerea mea, acum dupa bunul plac le aranjezi, nu iti putem spune noi pentru ca nu stim unde este geamul al tine structura camerei, s.a.m.d.
Prin mai multe incercari o sa gasesti o metoda. Succes!