| Marius23333 a întrebat:

Mă puteți ajuta vă rog?
Am temă la română să demonstrez că călin file din poveste (doar prima parte) este descriere literară și nu am idee cum ar trebui să fac.

1 răspuns:
| 1705adina a răspuns:

Stim foarte bine ca temele nu se pot rezolva pe TPU, dar, du-te la librarie si cauta o carte, numita,, Literatura romana- clasa a (cat esti tu)" de prof.Mariana BADEA unde ai toate lecturile din manual cu toate rezumatele, caracterizari de personaje, apartenenta la genul liric sau epic si multe altele. Costa in jur de 10-12 lei! Funda, vot?batting eyelashes