| lovemyname a întrebat:

Mai avem 4 saptamani pana la inceperea scolii, trec in clasa a 7, si am inceput sa citesc o carte pe nume Cuore(inima de copil) de Edmondo de Amicis, are 216 de pagini, in doua zile am citit 25 de pagini, citesc si dupa ce termin nu imi mai amintesc, de ce? citesc prea repede?
Este buna cartea la ani mei?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Citesti prea repede sau intotdeauna iti fuge gandul la altceva. Daca situatia nu se poate schimba, cauta o carte cu adevarat pe placul tau care sa te captiveze complet.
Pace!

4 răspunsuri:
| EuNuTu a răspuns:

O da.25 de pagini in 2 zile...nici un ferrari nu prinde viteza asta.

Răspuns utilizator avertizat
| adytzyka a răspuns:

Iti este gandul la alceva...incearca cand citesti sa te concentrezi la ce citesti.