| AnYkA52 a întrebat:

Numele meu este Ana. As vrea sa gasesc o porecla, un diminutiv pentru acest nume pentru ca m-am saturat sa mi se spuna Ana, Ana si iar Analaughing. Ma puteti ajuta? puppy dog eyes Va rooog? Dar va rog sa nu imi spuneti, Aniscutza, Anisca ca nu sunt taranca.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos mi se pare anne love struck sau any :d

11 răspunsuri:
| lSchizo a răspuns:

Si pe mine ma cheama Ana laughing Dar unii imi zic: Anusca, Anuca, Anisca laughing Sau Veve. happy Depinde ce preferinte ai tu in materie de "porecle"

| manuelaaa a răspuns:

Aniabig grin sau Any ...ai putea de asemenea sa iti pui o porecla care nu are legatura cu numele tau: baby blue, coco...etcrolling on the floor.oricum,ar fi perfect sa ti se zica doar ana(suna mai putin de pitipoance si,crede-ma, stiu din propia experienta, dupa ce te plictisesti de porecla ajungi sa o urasti-apoi nu mai scapi de ea o viata:-

| LoveForShania a răspuns:

Anica!laughing)
Glumeamlaughing)

Uite cateva posibile ''porecle'':
- Annutsa
- Any
-Anne

Si pe mine ma cheama Anna! love struck

| addict a răspuns:

Anitza big grin Anisor

| Dreamt a răspuns:

Poate Anne ...nu stiu...numele tau si asa e scurt straight face

| ilegale a răspuns:

Ann happy dar sa se pronunte in engleza adica En cu un, n" putin mai lung. Mie personal imi place cum suna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai nevoie de porecla? Ai un nume forte frumos! De obicei poreclele ti le pun cei din jurul nostru! Porecla reliefeaza personalitatea ta, o caracteristica si nu vine neaparat de la nume.
Dar daca vrei neaparat o derivare de la numele tau uite:
Anne
Aniella
Anutza
Inna
Nana
Nena
Anuk
Anuka
Anukis
Anne
Anutza
Any
Dar mult mai frumoase decat aceste derivari, este chiar numele tau ANA!
PS:FUNDA?

| mony_3128 a răspuns:

Anne inna any ancutza amy
sa stii ca unii iti vor gasi derivate de la porecle si s-ar putea sa nu mai scapi de ele si sa nu-ti mai placa.e doar un sfat.
fundita plz

| Paulici99 a răspuns:

Numele Ana este un nume frumos,nu este neaparat sa ai o porecla!happybig grin! Dar totusi uite cateva exemple:Anne,(Ann), Inna, de asemenea Nana si Nini! Sper ca te-am ajutat!:*

| Dianna04 a răspuns:

Annie, Amy, Annix, Anne, Ama, Anu`, Anex thinking fundita? puppy dog eyes

| mihaela_6118 a răspuns:

Numele tau e frumos asa cum e proreclele vin de la numele mai lungi sau de la comportamentul persoanelor respective...nu mai cauta porecla fiind ca nu ai nevoie.winking