| Timeea2001 a întrebat:

Pana la cati ani se poate merge cu colinda?

Răspuns Câştigător
| ElecktroFloweR a răspuns:

Pana la cati vrei tu. happy La mine in sat merg oameni si de 50 de ani, e spiritul ala de sarbatoare. Este foarte frumos. Nu trebuie sa ti cont de parerile altora.

14 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Nu exista limita de varsta. De regula merg cei tineri. In anumite zone ale tarii predomina cei in varsta. Toti, de la mic cu mare, putem colinda!

| ianaa a răspuns:

14 ani 15 maxim

| ionif a răspuns:

Nu conteaza, sunt si oameni mari care merg la colindat.

| GiAnca a răspuns:

Pana la cat vrei tu.La tara la bunica au fost si copii care depaseau varsta de 14 ani.

| Weedier a răspuns:

Până când vrei big grin atâta timp cât tu consideri că nu te faci de râs, e ok smug laughing

| товарищ a răspuns:

Varsta nelimitata,

Răspuns utilizator avertizat
| betty678 a răspuns:

La mine in sat daca esti mai mare de 15 ani si esti si inalt se spune ca trebuie sa iti puna pisica in sacosa ca sa te lecuiesti sa nu mai mergi cand esti mare. Dar acum.....nu stiu

| Raull7 a răspuns:

Depinde de inaltime happy in satul unde sta bunica mea au fost si copii de 13 ani big grin

| namnumeba a răspuns:

Depinde de varsta, daca vrei poti merge si la 50 de ani la cei cunoscuti si apropiati tie.

| PglzonecsRO a răspuns:

Pana la cati ani vrei tu.happy
Poti sa mergi si la 20, 30.

| IonicaSuper a răspuns:

La orice varsta.

| Simina_Mădă_1986 a răspuns:

Pai am 13 si tot am mers... Se poate sa mergi si sa fi un om adult de distractie si sa vestesti nasterea Domnuluiwinking! P.S : nu conteaza ce spun ceilalti, doar nu te fa de ras!

| Anutza1115 a răspuns:

Poti sa mergi pana esti batran\a!