| BeautifulAngel a întrebat:

De cand se poate colinda?

Răspuns Câştigător
| Dianna21 a răspuns:

De cand incepe postul Craciunului.
Postul incepe pe data de 15 Noiembrie in fiecare an. Deci poti colinda happy

11 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Pe 24 decembrie adica in ajunul Craciunului in fiecare an! raspunsurile care le-ai primit sunt gresite

| Truta_Cristi_2000 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Nu este adevarat... poti sa colinzi de la inceperea postului pana la boboteaza

| CrazyTeenager a răspuns:

De mult.

| VadTot a răspuns:

1Decembrie!

| katalyn27 a răspuns:

Eu mereu colind, chiar si varalaughing

| Dianna21 a răspuns:

rolling on the floor)).
Voi va auziti?

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Dianna21):

De ce razi ca tu ai spus prima cel mai prost lucru!

| Dianna21 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Oh, cine spune?
Stii. Voi chiar nu stiti deloc Religie?
Daca se colinda doar din 24 Decembrie, cum se face ca majoritatea concertelor pe tematica " Craciun" sunt inainte de Craciun cu cateva zile/saptamani :*.
Nu-mi bat capul cu prosti, si prostii. Stiu ca raspunsul meu este corect :*
+Depinde si de religii. eu aici vorbesc de religia ortodoxa :*.
La scoala cand incepi la muzica sa colinzi? Cand incepe postul :*
Si postul Craciunului incepe pe 15 Noiembrie si tine 40 de zile :*

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Dianna21):

Si ce treaba are una cu alta?laughing las-o balta!

| Lollipop023 a răspuns:

Din data de 23 septembrie se poate merge cu colindul. De exemplu in judetul meu se merge in seara de 23 la colindat de covrigi.happy

| NúmeroUno a răspuns:

Eu colind strazile cu baieti de cartier si jucam football! rolling on the floor))))))))