| kriss_1841 a întrebat:

stiu ca nu e bine sa imi face temele aici dar.va rog ajutati-ma si pe mine cu o compunere nu am inspiratie in acest moment,, Descrierea unui peisaj imaginar de campie in miez de vara" funda!

Răspuns Câştigător
| ღRαmøOoღ a răspuns:

Am sa te ajut eu fii atenta :
Natura toată, plină de culoare, căldură înăbuşitoare iar florile pine de culoare. In campie sunt insecte ce se jocaca-n voie. Campia este un loc unde fluturi isi fac loc. Iar iepuri se-n *** din bunatatile lasate de la mama natura. Eu ies afara si incep sa miros iarba verde si proaspata. Aerul ce miroase divin si glasul pasarelelor zburand se aude foarte lin. In jur e liniste deplina iepurasi incep sa sara si sa se joace. Pe acea campie se afla un paraias care susura incet.Langa acea priveliste minunata adica campia este o casuta construita din lemn iar mirosul inbietor de mancare incepe sa se intinda. Acolo este o batrnica ce ne asteapta pe toti la masa peregatita de dumneaiei.
fundita PLIZ?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thx ma ajutat si pe mine

| Adelin_5699 a răspuns:

Pei imagineazati Pe o campie Plina de flori Cum soarele atinge lin pamantul ...copii se joaca in flori topaind in florii...Ma rog dezvolta laughingrolling on the floor

| LordZorro a răspuns:

Un exemplu ar fi sa te gandesti la un castel, un sat etc.

Întrebări recente