| OmulCareStieCeFace a întrebat:

Sunt putin socat fiindca stiu ca daca faci trapez ramai scund deci intrand in tema vreau sa va spun ca : trapezul este cand ridici greutati pe umar si e posibil sa ramai scund eu stau pe un fel de scaun lasat la 45 grade spre spate si sunt 2 bari si le imping in sus. acum intrebarea este pot ramane scund, se poate numi trapez? va rog seriozitate

2 răspunsuri:
| Roliii a răspuns:

Daca faci efort pentru doar pentru intarirea si dezvoltarea musculaturii nu vei ramane scund dar iti va incetini cresterea, si pentru asta solutia ar fi sa faci si alergare din cand in cand, si sa nu ridici greutati exagerate ca sa nu faci hernie

| JessJessie a răspuns:

In general sala de forta te opreste din crestere, iar exercitile care in general aduc o greutate mare manifestata asupra corpului tau te pot bloca din crestere. Insa poate fi si ceva genetic, unii oameni pur si simplu sunt scunzi, e in ADN-ul lor si nu pot sa schimbe asta.