| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.va rog imi dati si mie niste statusuri de prietenie falsa.prietenele mele m`au barfit pe la spate si abia acum am aflat.eu am picat singura proasta. a fost o fata prea cuminte.multumesc.si dau voturi tuturor raspunsurilor si funda celui mai bun:X

5 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul!

Mi-am ingropat vise, sperante,

Intr-o falsa prietenie.

Am constatat

Pretenul` cel mai apropiat

Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Sper ca iti plac

| Claudiu2011 a răspuns:

In primul rand crezi ca un status te ajuta cu ceva? indreapta ce au facut altele? nici nu le poti numi prietene.cel mai bine e sa le indepartezi status urile n-ai ce face cu ele. poate "prietenele" tale nici nu se vor uita la status tau.fa ti alte prietene si lasa le pe alea.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

In locul tau sincer nu as cauta nici un status ci pur si simplu le-as da ignor la toate! si nu as mai baga pe niciuna in seama! si iti spun eu ca se vor oftica mult mai mult pentru ca la urma urmei indiferenta doare! funda?

| NebunaTha a răspuns:

Buna kiss
Prietenii iti sunt alaturi de tine la bine si la rau!
Eu subiect de barfa tu esti o Tarfa!
Asculta`ma bine, u esti vinovat.Findca niciodata.Nu mai respectat.In bratele lui.Am gasit iubire.Ce nu am putut.Primi de la tine.

Mi'a spus cineva, o vorba odata: Printeso, nu plage ca viata nu te asteapta.
Gata zic gata, deja e gata! N`o sa sterg tot ca sa-ti iert fapta! Sunt solutii. Exista mereu alta.Imi pare rau doua zile. Dupa care gata!

Poftim kiss

| MalinaAndreea a răspuns:

Hy.imi pare rau pentru ce ti s-a intamplatsad!
Sa spuna ce au de zis in fata
Caci nu vreau sa ma mai barfeasca
Si stiu si doare ca e doar o prietenie falsa!
Doamne aparama de prieteni caci de dusmani ma apar singura...

Sa stii ca nu am gasit p nicaieri nika.si cea de sus am compus-o eu p moment.macar pentru asta sa dai un vot big grin:*:X
Chiar imi pare rau pentru tot:*