| aandreutsaa a întrebat:

BUNA TPU! vine craciunul si nu stiu ce cadouri as putea sa ii iau mamei mele si fratelui meu(11ani). mi-ati putea da idei?

5 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

Pentru mama poti alege:
- un set format din fular si o pereche de manusi, fiind utile oricui in anotimpul rece;
- o bijuterie mica, ca de exemplu o brosa;
- o cutie de bomboane, frumos impachetata, sau, daca esti destul de mare si te poti descurca in bucatarie, ii poti pregati mamei prajitura preferata;
- un album cu cele mai frumoase poze pe care le-ati facut impreuna;
- diferite produse pentru ingrijirea tenului sau a parului.
- un portofel, in care poti pune o poza, de dimensiuni mici, cu tine
- muzica este unul din cele mai raspandite cadouri utile si elegante: daca stii exact ce gusturi are, poti achizitiona un CD cu muzica preferata;
- o agenda, care ii poate fi utila la serviciu, si astfel poti fi sigur ca nu va uita niciodata cine i-a daruit-o;
- un DVD cu filmul ei preferat.
Inainte sa cumparati un cadou pentru parintii vostri, incercati sa aflati din timp ce le-ar prinde bine sau ce si-ar dori. Sau:
https://www.miniprix.ro/love/?gclid=CJHVmPDQ5qwCFUGFDgod5A92Kw
Pentru fratele tau poti alege :
-in DVD cu desenele sau filmul lui preferat;
-o jucarie (o masinuta) mult dorita de el;
-niste dulciuri;
-un joc pentru pc (calculator )
-un CD cu trupa (muzica) lui preferata;
-o bluza frumoasa;
-o minge de fotbal sa de baschet ( in finctie de ce ii place lui mai mult )

Sper ca ti-am fost de ajutor;)

| Giinger a răspuns:

Mamei tale ii poti lua o pereche de manusi de iarna, o bratara, un colier, sau un parfumhappyAsa, ca pentru doamne. Sau o atentie plina de iubire din partea ta. Oricat ar fi ea de mica. Ceva de suflet. Iar fratelui tau, o masinuta sau ceva nou de imbracat. Ori, un joc la moda pentru baieti pentru calculator...happy
Mult succesbig hug oricum, orcie le vei lua ei vor aprecia pentru ca vine din sufletul tau iar sarbatorile nu constau numai in cadourihappyTrebuie sa te bucuri cu familia.

| AlexaBio1234 a răspuns:

Mamei tale poti sa ii iei:o pereche de cercei cu pandantiv...o rochie frumosa sau daca ai mai multi bani nu foarte multi poti sa ii cumperi pantofi sau ceva de genu
o statuie cu mos craciun

Un parfum; o floare in ghiveci(craciunita); o trusa de machiaj; un set de creme; ceva de imbracat

un inger

ii poti lua si bratara sau un inel

o esarfa mai speciala

-o geanta care sa se adapteze gusturilor ei

sfat:nu-i lua ceva casnic...cadoul pe care i-l vei da ii va arata cat si cum o pretuiesti.chiar si intr-o zi asa speciala de craciun sa ii dai ceva casnic...e ca si cum i-ai spune ca locul ei e in bucatarie.]

Bafta multa! Sper ca te-am ajutat.Pa-pa!

| NamelessGirl a răspuns:

Pai mamei tale i-ai putea cumpara
parfum, ceva crema de maini sau fata, ceva cosmetice sau bijuterii : lantisor de argint, cercei de argint sau bratara de argint; fratelui tau i-ai putea cumpara depinde de ce stii tu ca este mai mult pasionat, in functie de asta ii cumperi; sau i-ai mai putea cumpara mamei tale o esarfa misto happy Sper ca te-am ajutat!winking

| cireasa a răspuns:

Hei.ai putea saii iei mamei o esarfa, un parfum sau sau ceva simbolic un tablou cu tine si cu fratele tau, pentru fratele tau poti sa ii pui bani in plic sa isi cumpere el ceva, ii place sau iei un plouver in carouri sau camasa albastra sau gri ceva mai modern... sper ca te-am ajutat:d