| dumitritzan a întrebat:

Buna TPU... vreau sa merg saptamana asta la durau, si as vrea sa ma ajutati cu niste impresii. Ce activitati as putea sa fac in aer liber? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Am fost de multe ori la Durau.Si as reveni ori de cate ori as avea ocazia. Zona unica prin peisaje, statiunea fiind la poalele muntelui Ceahlau. Cred ca o plimbare intre Durau si Izvorul Muntelui merita. Daca ai echipament adecvat si conditie fizica poti sa urci pe muntele Ceahlau -Varful Toaca, efortul va fi rasplatit din plin.

1 răspuns:
| cocosnucifera a răspuns:

Durau e suuper, afara poti juca fotbal, baschet, volei, batminton, poti sa inalti un zmeu, sa sari coarda. mai sunt si alte activitati: desen, dans, teatru, stiintele naturii parca, muzica. La sfarsitul saptamanii se organizeaza concursuri. O sa primesti de asemenea un CD cu poze cu tine si cu tabara. Distractie placuta, sper ca ti-am fost de folos. big grin